Dom Kultury w Ozimku i Opolskie Kino Objazdowe przedstawiły trzymający w napięciu dramat sensacyjny o przetrwaniu, lojalności i pierwotnej naturze człowieka „Dziki”. Jest to historia mężczyzny, który porzuca cywilizację, by zmierzyć się z przeszłością w sercu dzikiej, niebezpiecznej puszczy.
Reżyseria: Xawery Żuławski W rolach głównych: Sebastian Fabijański, Eryk Lubos, Magdalena Różczka
Ferie zimowe w Domu Kultury? Nudy nie było! Po raz kolejny udowodniliśmy, że zima wcale nie musi być nudna. W tym roku dwudziestopięcioosobowa grupa uczestników wzięła udział w pełnym energii, wiedzy i dobrej zabawy cyklu Zimowych Atrakcji, który obfitował w wycieczki, warsztaty i niezapomniane wrażenia. Jedno jest pewne – nikt nie miał czasu zapytać: „A co teraz robimy?”.
Nasze zespoły taneczne i ich instruktorki triumfowały w tegorocznej edycji plebiscytu Sportowiec Roku Gminy Ozimek. Uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie „Sportowiec Roku 2025 Gminy Ozimek” odbyła się w domu kultury. W czołówce ozimskich sportowców znalazły się instruktorki Domu Kultury w Ozimku Natalia Janczyk, Daria Suproń i Magdalena Wojtyszyn oraz zespoły taneczne O-mega I i O-mega Royal.
One Billion Rising - Nazywam się Miliard, to międzynarodowa akcja solidarności z ofiarami przemocy. Na placu przed domem kultury mobilizujemy taneczną energię, by zmieniać rzeczywistość. Dołącz do nas! Wyjdźmy na zewnątrz, by powiedzieć STOP przemocy wobec kobiet. Przez ten taniec wolności poprowadzi nas Monika Babij. To nie jest zwykła choreografia. To wspólny krzyk o świat, w którym żadna kobieta nie musi się bać!
NASZ CZŁOWIEK W MALAPANE – spektakl szpiegowsko-komediowy teatru Fieter, na motywach powieści Grahama Greene'a oraz fragmentu powieści Włodzimierza Wojnowicza.
Scenariusz, scenografia, muzyka, materiały filmowe i reżyseria: Robert Konowalik Plakat: AI.
Występują: Hanna Pogorzelska, Monika Heflik, Michał Rogacki, Jolanta Rogowska, Małgorzata Błońska,
Sara Madej, Magdalena Kunysz, Weronika Niedźwiedź, Grzegorz Rolka, Bartłomiej Stanuch, Robert Konowalik. Sztuka miała swoją premierę rok temu.
Rozpoczęliśmy cykl spotkań organizowanych w ramach obchodów jubileuszu teatru Fieter. W ramach spotkań zaplanowaliśmy spektakle (nie tylko własne), wernisaże i koncerty. Imprezy większe i bardziej kameralne, do wyboru.