ARCHIWUM. INNE GRUPY TEATRALNE

Do sekcji teatralnej Domu Kultury w Ozimku należały grupy, których działalność nie przetrwała próby czasu. Znajdują się wśród nich zarówno teatry dziecięce jak i młodzieżowe, niektóre działały dostatecznie długo (Teatr Następny, Teatr Tup Tup) a ich członkowie w dalszym ciągu pojawiają się w realizacjach sekcji teatralnej, inne (jak teatry InLibed i W O!Parach) pojawiły się w Domu Kultury na przysłowiową chwilę, na tyle wyraziście jednak, iż warto o nich wspomnieć.Osobnym działem sekcji teatralnej były grupy plastyczne, prowadzone przez Justynę Wajs- Fijałkowską, realizujące - prócz działalności plastycznej - również spektakle teatralne (Sjesta Artystyczna, Sekta Plastyczna, Heksagon Plastyczny).

Większość z nich już nie istnieje (niektórzy członkowie Sekty Plastycznej występowali lub występują w dalszym ciągu w teatrze FIETER), jedna z tych grup- SJESTA, działa w dalszyum ciągu poza strukturami Domu Kultury.

W ostatnich latach taką grupą był działający w okresie od 2012 do 2015 roku Teatr Animacji SANMUN, prowadzony przez Martynę Konowalik, na który składały się dwie grupy: dziecięca i młodzieżowa. teatr ten w chwili obecnej istnieje poza strukturami Domu kultury.

SJESTA ARTYSTYCZNA

Grupa plastyczno- teatralna, założona i prowadzona przez Justynę Wajs- Fijałkowską w Domu Kultury w Ozimku (do roku 2009).

Brała udział w realizacji imprez o charakterze artystycznym w rodzaju: Z raptularza Sekty Plastycznej, 20/Xx. 20 lat teatru Fieter. Realizuje spektakle teatralne, organizuje wernisaże swych prac i bierze udział w warsztatach plastycznych w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy.

Skład SJESTY ARTYSTYCZNEJ (do 2009 roku):

Wiesława Grecko- Wajs, Hanna Spólna, Anna Juros- Brejwo, Irena Karpa, Lidia Miszczyszyn, Grażyna Bąk, Elżbieta Cieśla, Teresa Czupryńska, Beata Misiura, Małgorzata Kupis, Marzena Kasperska- El Khalfi.

Spektakle zrealizowane przez SJESTĘ ARTYSTYCZNĄ w Domu Kultury w Ozimku:

SZAFA (2007)

PODRÓŻ (2008)

KICZ (2008)

UWOLNIĆ KSIĄŻKI (2009)

ANIOŁ NA ZIEMI, CZYLI NIE SAMYM CHLEBEM... (2009)

Ocenie grupa pod nazwą SJESTA realizuje spektakle i wystawy w Pracowni Artystycznej "SZTUKMISTRZ". Zrealizowała tam przedstawienia: "CHLEB NASZ POWSZEDNI" (2010), "SKAZANE NA WOLNOŚĆ" (2011)- oba spektakle zdobyły pierwsze nagrody oraz nagrody indywidualne na dwóch kolejnych edycjach Wojewódzkich Spotkań Teatrów Dramatycznych, Publicystycznych, Teatrów Poezji i Kabaretów w Nysie.