W ten piątkowy wieczór Dom Kultury w Ozimku stał się miejscem radosnego spotkania miłośników tradycji i muzyki ludowej. Gminna biesiada zintegrowała lokalne zespoły folklorystyczne oraz seniorów ze Szkoły Superbabci i Superdziadka.
W wydarzeniu, objętym honorowym patronatem Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka, udział wzięły grupy: Babie Lato, Grodziec, Heidi, Jutrzenka, Opolskie Dziołchy oraz Dzióbki. Artyści wystąpili w tradycyjnych strojach, a wspólnemu śpiewaniu przy akompaniamencie akordeonów i skrzypiec towarzyszyła zabawa taneczna przy muzyce duetu "Mister".
Spotkanie było również okazją do rozmów o pasji tworzenia i pielęgnowaniu lokalnego dziedzictwa. Członkowie zespołów w krótkich wywiadach opowiadali o swojej pracy z pieśnią ludową, próbach oraz satysfakcji, jaką daje im występowanie na scenie. Wydarzenie pokazało, że kultura ludowa w naszej gminie jest wciąż żywa i łączy pokolenia we wspólnej zabawie.